Rękawy cukiernicze idealne do zdobienia ciast i deserów

Rękawy używane w cukierniach to stożkowe worki, które posiadają dwa otwory na przeciwległych końcach.Jeden z nich jest mniejszy, natomiast drugi większy. Ten kuchenny gadżet jest też wyposażony w końcówki służące do wyciskania ciekawych wzorów ze słodkich mas oraz lukrów. Dzięki nim dekoracja ciast jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Profesjonalny rękaw cukierniczy dla każdego

Rękawy cukiernicze to od lat sprawdzone gadżety, dzięki którym można w piękny i ciekawy sposób zdobić nie tylko słodkie ciasta i desery lecz także można przy ich pomocy nadziewać różnorodne potrawy. Przy pomocy rękawa można np. zdobić jajka wcześniej przyrządzonymi pastami o różnym smaku.

Rękawy są używane nie tylko w profesjonalnych cukierniach oraz punktach gastronomicznych, ale także w wielu kuchniach przez gospodynie domowe lubujące się w ozdabianiu różnorodnych potraw. Dzięki nim praca w kuchni jest o wiele łatwiejsza oraz przyjemniejsza.

Rękaw silikonowy – piękne dekorowanie wypieków

Wykonanie nieco skomplikowanych dekoracji na torcie bez użycia rękawa silikonowego często wydaje się bardzo skomplikowane, a wręcz niemożliwe.

Dzięki niemu można idealnie odmierzyć ilość kremu czy innej masy cukierniczej, która powinna znaleźć się na cieście. Co więcej posiadając odpowiednie umiejętności można uzyskać przepiękne oraz równe kształty ozdób tortowych. Posiadając ten praktyczny gadżet w kuchni można w niezwykle szybki sposób osiągnąć zadowalające efekty.

Rękawy z różnorodnymi końcówkami

Wybór rękawów cukierniczych na rynku jest ogromny. Każda zainteresowana osoba ma do wyboru interesujące rękawy o różnych rozmiarach wykonane z tworzywa bawełnianego oraz silikonowego. Do każdego zestawu zazwyczaj są dołączone różnorodne plastikowe lub metalowe końcówki, dzięki którym można tworzyć niezwykle ciekawe wzory na tortach, babeczkach i wielu innych słodkościach.