Barwione produkty

Spośród tysięcy dostępnych na półkach sklepowych produktów wiele z nich zawiera popularne od wielu lat barwniki spożywcze. Firmy mogą za ich pomocą ukryć w pewnym stopniu niedoskonałości związane z wyprodukowaniem danego towaru i sprawić, że dana rzecz będzie wyglądać ładniej dla oka. Najczęściej barwionymi produktami są lizaki, cukierki i czekolady, a więc produkty, które podajemy bardzo często naszym dzieciom. Badania dowiodły, że tego typu barwniki nie są bardzo szkodliwe dla zdrowia i że każdemu przysługuje ich dzienna dawka.

Barwniki spożywcze

Spożywanie produktów, które zawierają barwniki nie jest bez powodu popularne wśród naszych najmłodszych. Dzieci od zawsze uwielbiały produkty, które posiadały piękny i atrakcyjny dla oka kolor. Same barwniki nie są zbyt szkodliwe pod warunkiem, że w produktach nie znajdują się też inne substancje. Rodzice przed zakupieniem danego towaru powinni więc zwracać baczną uwagę na to, co co zjadają ich dzieci i kontrolować spożycie mało zdrowych słodyczy.

Naturalne pochodzenie

Oczywiście nie każdy barwnik, który znajduje się w pożywieniu dostępnym do kupienia w sklepie musi być syntetyczny i wiele z nich ma naturalne pochodzenie. Barwniki pochodzą bardzo często z takich warzyw jak burak, który jest do tego bardzo często wykorzystywany z racji intensywnego i popularnego koloru. Barwniki dodawane do pożywienia możemy więc spotkać w setkach produktów po które sięgamy każdego dnia i spożywane w małej ilości nie powinny nam zagrać w żadnym stopniu.