Jakie dania można podawać na paterach na tort?Z założenia patera na tort służy do tego, żeby podtrzymywać tort. Mimo dość zdecydowanej nazwy, można jednak wykorzystywać ją także w innych celach. Jakich dokładnie? Co można podawać na paterach?

Babeczki i muffinki

Patera na tort doskonale nada się do ekspozycji babeczek lub muffinek. Można ustawić je koło siebie, tak by wyglądały apetycznie i bogato. Paterę można dodatkowo ozdobić, by nawiązywała do motywu na babeczkach i papilotkach do nich. Z całą pewnością można przygotować w ten sposób coś, co uatrakcyjni każdą imprezę dla dzieci.

Naleśniki

Kto powiedział, że na paterze można układać wyłącznie desery? Doskonale będzie wyglądał na niej także stos naleśników. Ważne, by leżały one dość stabilnie i nie było ryzyka, że spadną. Szczególnie dobrze będą wyglądały grube naleśniki a amerykańskim stylu. Dodatkowo można polać je syropem, śmietaną lub kremem, by zamienić je z nijakiej przekąski w deser, który przyciąga uwagę.

Tarty

Na paterze można też postawić różnego rodzaju tarty, zarówno te słodkie jak i wytrawne rodzaje. Tarty zazwyczaj są bardzo cienkie, eleganckie i kojarzone z wykwintnym daniem. Powinny, więc być wykwintnie podane. Właśnie dlatego poleca się eksponowanie ich na ozdobnych paterach i dekoracyjnych talerzach. Wyglądają wtedy szczególnie dobrze i apetycznie. Można je kroić bezpośrednio na paterze i podawać na talerzyki zebranym gościom. W przypadku tart wykwintnych, warto też zadbać o odpowiednie przybranie talerza. Dobrą praktyką jest garść rukoli i pomidory koktajlowe.