Wydajne i wygodnie barwniki żeloweOgromną popularnością cieszą się ciasta oraz torty w fantazyjnych barwach. Ich uzyskanie z pomocą zwykłych barwników może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Barwniki spożywcze w żelu są rozwiązaniem, które pozwala na dowolne kolorowanie ciast, marcepanów, kremów czy lukru.

Wygoda stosowania

Dzięki wygodnej aplikacji, nie zachodzi ryzyko rozsypania czy rozlania tego typu barwników. Żelowa konsystencja zapewnia precyzyjną aplikację bez możliwości pomyłki, a duże nasycenie koloru pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt przy użyciu nawet niewielkiej ilości barwnika.

Niewielka ilość wody w składzie tego typu środków barwiących sprawia, że nie dochodzi do zmiany konsystencji mas, ciast czy kremów, a co za tym idzie – nie ma ryzyka zważenia.

Do domu i do cukierni

Wygodna forma i duża wydajność sprawiają, że barwniki są chętnie stosowane zarówno w prywatnych domach do wypieków na potrzeby rodziny, jak i przez profesjonalistów. Szeroka gama kolorów, jakie można znaleźć wśród barwników spożywczych w żelu sprawia, że uzyskanie nawet najbardziej nietypowych barw jest banalnie proste.

Należy uważać, aby nie dodać zbyt dużo barwnika: jego nadmiar może prowadzić do upłynnienia niektórych mas, jak marcepan czy masa cukrowa.

Szeroki wybór kolorów

W ofercie substancji barwiących w żelu można znaleźć szeroki wybór kolorów, od ciepłych, jasnych odcieni, aż po ciemne, chłodne barwy. To daje dużą możliwość zabawy kolorami, na przykład przy tworzeniu fantazyjnych dekoracji z użyciem kolorowej masy cukrowej.