Opłatek na tort komunijny, który będzie dumą wykonawcy


opłatek na tort komunijny

Zdjęcie dziecka na jego torcie komunijnym? Można wyróżnić najmłodszego, podczas ważnej dla niego uroczystości, a także zaskoczyć przybyłą rodzinę oryginalnym pomysłem na poczęstunku, który wykonało się samemu, dzięki opłatkowi na tort.

Opłatek na tort komunijny – jaki wybrać?

Wydaje się, że upieczenie samodzielnego tortu na komunię jest niemożliwe, a tym bardziej udekorowanie go? Okazuje się, że można zaskoczyć gości pysznym, domowym smakiem biszkopta i bitej śmietany, a dodatkowo wzbudzić ciekawość piękną dekoracją. W jaki sposób?

Opłatek na tort komunijny może dodać całemu wypiekowi elegancji, ponieważ dostępne wzory są specjalnie dedykowane na tą okoliczność. Można wybrać opłatek na którym znajdują się:

– symbole komunijne (hostia, Biblia, gołąbki lub krzyż);
– imię dziecka;
– data uroczystości;
– zdjęcie komunisty;
– ornamenty i koronki;
– życzenia komunijne od rodziców.

Lekki tort, za który goście będą dziękować

Goście na pewno docenią smak domowego tortu, który nie będzie ciężki i oblany lukrem. Samodzielnie upieczony biszkopt, świeża bita śmietana oraz sezonowe owoce wystarczą, aby podać lekki, przyjemny deser, którego każdy z chęcią posmakuje.

Można też zaoszczędzić sporo pieniędzy piekąc własny tort. Zakup składników nie nadszarpnie domowego budżetu. Każdy, kto chce podać efektowny tort, który jednocześnie będzie smakował, powinien zdecydować się na jego samodzielny wypiek. Dekoracja?

Opłatek na tort komunijny (poznaj taki) potrafi uwieńczyć całe dzieło. Pożądanym kolorem komunijnym jest biel, dlatego położona dekoracja stworzy piękną ilustrację na cieście, którą dodatkowo można „dopełnić” akcentami z bitej śmietany i z dumą podać na komunijny stół.