Jakie rodzaje form do babki można kupić?Chyba nikt nie może sobie wyobrazić Wielkanocy bez babki piaskowej. Ten wyjątkowy elementy polskiej tradycji może być kupiony w supermarkecie lub własnoręcznie przygotowany. Decydując się na drugie rozwiązanie można mieć pewność, że upieczona babka będzie wysokiej jakości oraz smaczna. Dodatkowo zagwarantuje ona poczucie satysfakcji! Jaka forma do babki będzie najlepszym rozwiązaniem?

Formy metalowe

Popularnością cieszą się formy metalowe. Należy jednak unikać foremek wykonanych z bardzo delikatnego aluminium. Znacznie lepszym materiałem jest stal, która wyposażona została w specjalną warstwę non-stick. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność, ciasto na babkę piaskową nie będzie przywierać do ścianek, a sama forma nie straci swojego wyjątkowego kształtu w wyniku bardzo wysokiej temperatury.

Formy silikonowe

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się akcesoria kuchenne wykonane z silikonu. Również foremka służąca do wypieku babki wykonana z tego materiału to całkiem dobry pomysł. Chociaż może się to wydawać zaskakujące, to silikon może być z powodzeniem podgrzewany do bardzo wysokich temperatur. Dodatkowo wyróżnia się on ogromną elastycznością oraz bardzo niską ceną. Jakie są alternatywy?

Forma ceramiczna

Ciekawym pomysłem może być tradycyjna forma ceramiczna, która jest nie tylko funkcjonalna, ale również wyjątkowo piękna. Tak więc jest ona ozdobą samą w sobie! Dodatkową zaletą tego materiału jest spowolnienie procesu wypieku, dzięki czemu można mieć pewność, że babka wielkanocna nie zostanie przypalona.