Tylki cukiernicze w zestawie – wady i zaletyTylki cukiernicze to niezwykle popularny dodatek i element dekoratorski w każdej kuchni. Problem tylko w tym, że różnych ich rodzajów, typów i kształtów jest naprawdę sporo, więc kupowanie każdego elementu pojedynczo wymagałoby naprawdę wiele czasu. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się tylki sprzedawane w zestawach. Czy faktycznie warto się na taki zestaw zdecydować?

Dlaczego warto kupować tylki cukiernicze w zestawie?

Oczywiście najważniejszą zaletą kupowania tylek cukierniczych w zestawach, jest niezwykła wygoda. Kupując jeden duży zestaw, składający się często nawet z setki różnych tylek, ma się za jednym razem wszystko to, co może się przydać podczas dekorowania ciasta.


Nie da się również ukryć, że takie zestawy są znacznie tańsze niż jakby się tylki kupowało osobno. Często da się zestaw kupić za cenę nieco powyżej 100 złotych, gdzie koszt jednej tylki wynosi około złotówki. Kupując je osobno, za jedną tylke często trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych.

Jakie są wady kupowanie zestawów z tylkami cukierniczymi?

Niestety zestawy posiadają również pewne wady, o których także trzeba wspomnieć. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że tylki w zestawie często są dość słabej jakości i nie mogą się równać z tymi, które sprzedawane są osobno. Nie da się także zignorować tego, że w ogromnej większości obecnych w zestawie tylek nigdy się nie użyje, ponieważ najczęściej korzysta się zaledwie z kilku modeli. A przez to przepłaca się za modele zbędne, podczas gdy kupując pojedynczo, można by ich mieć mniej, lecz jednocześnie lepszej jakości i precyzyjnie dobrane do potrzeb.