Kuchnia zaczarowana – silikonowa magia SilikomartW ostatnich latach w naszych kuchniach zaszła barwna rewolucja – mnóstwo przyrządów, dotąd wykonanych z blachy, drewna czy plastiku, zastąpiliśmy estetycznym i wysokojakościowym tworzywem, jakim jest silikon. Stworzyło to nowe rozwiązania w cukiernictwie, a o zaletach przedmiotów wykonanych z silikonu przekonał się każdy, kto miał możliwość używać ich w kuchni.

Warto zacząć od tego, że bajecznie kolorowe, wygodne i trwałe akcesoria kuchenne z silikonu to bardzo bezpieczne rozwiązanie, certyfikowane przez producenta.  Produkty Silikomart oznaczone są odpowiednimi symbolami – zawsze warto spojrzeć na ikonki umieszczane przez markę. Informują one o tym, że dane akcesoria są odpowiednie do kontaktu z żywnością, przyjazne człowiekowi i środowisku. Podpowiadają też, że formy mogą być czyszczone w zmywarce, zamrażane czy podgrzewane w kuchence mikrofalowej.

Ta podstawowa kwestia bezpieczeństwa produktów z silikonu otwiera furtkę do wydobycia innych magicznych właściwości tych akcesoriów kuchennych. Dla miłośników cukiernictwa istotne jest to, że formy Silikomart zapobiegają przywieraniu cząstek pożywienia do ścianek. Dlatego wszystkie naczynia, foremki, szpachelki, tace, stolnice, rękawice i kolejne pomysłowe gadżety cukiernicze łatwo jest utrzymać w czystości.

Wyposażenie kuchenne Silikomart to pomysł na kolorową kuchnię, ponieważ akcesoria cukiernicze mogą przybierać fantazyjne barwy i wzory. Są też niedrogie i wytrzymałe, co sprawia, że nawet początkujący miłośnicy pieczenia słodkości mogą wyposażyć w nie swój warsztat pracy.

Formy Silikomart dostępne na Polmarkus.