Akcesoria niezbędne w kuchni


forma do pieczenia

Kiedy urządza się kuchnię w domu trzeba pamiętać o zakupie mnóstwa drobiazgów, które przydadzą się do przygotowywania posiłków. Zaczynając od najbardziej podstawowych, a kończąc na mniej popularnych. A więc:

Co do gotowania?

Potrzebne będzie przynajmniej kilka garnków różnej wielkości razem z pokrywkami, co najmniej jedna patelnia. Do tego naczynie żaroodporne w celu przygotowywania zapiekanek i innych potraw z piekarnika. Jeżeli chcemy piec własnoręcznie wykonane ciasta niezbędne będą stolnica, wałek, a także formy do pieczenia, blaszki do pieczenia. Na małe ciastka i babeczki przydadzą się równie małe foremki do pieczenia.

Z większych i mniejszych drobiazgów trzeba mieć jeszcze chochlę do zupy, tłuczek do ziemniaków, tłuczek do kotletów, łyżkę cedzakową. jeszcze do tego sitka, durszlaki.

forma do pieczenia

A na czym jeść?

Posiłki z czegoś trzeba jeść, a więc niezbędna będzie zastawa z talerzami, sztućcami, salaterkami. Do tego szklanki, kubki, filiżanki na kawę. Talerze muszą być różnej wielkości. Najlepiej jeden komplet ładniejszy na przyjęcia z gośćmi albo obiady świąteczne i komplet tańszy do użytku codziennego.

Stół, obrusy, serwetki

Posiłki trzeba spożywać w odpowiednim miejscu. Jeśli nie dysponuje się jadalnią trzeba się zdecydować czy obiady będą spożywane w pokoju czy w kuchni. Do stołu kuchennego wystarczy ładna cerata. W pokoju przydałby się obrus albo serwetka.

A w czym zmywać?

Oczywiście zmywanie zostawmy zmywarce, a jeśli jej nie ma to pozostaje mycie ręczne. Niektóre zabrudzone przedmioty – garnki, blaszki do pieczenia, formy do pieczenia, także mocno zabrudzone talerze trzeba na kilka godzin namoczyć.